Günün NBA Tahminleri 30 Mart 2021 Salı

19 aralık nba tahminleriSalı gecesinin basketbol analizleri ile karşınızdayız. Dolayısıyla gece bülteninde yer alan maçlarda, takımların güncel haberlerini ve oyuncu istatistiklerini inceleyen ekibimiz, bugünün bankolarını belirledi. İşte günün NBA tahminleri 30 Mart:

Günün NBA Tahminleri 30 Mart

Golden State Warriors – Chicago Bulls

Golden State Warriors Stephen Curry’nin yokluğunda son beş maçında sadece 1 galibiyet alabildi. Dolayısıyla da hücumda sıkıntı yaşıyor. Chicago Bulls ise yenilenen kadrosuyla çıktığı ilk maçta San Antonio Spurs’e deplasmanda farklı mağlup oldu. Sonuç olarak da All-star arasından sonra 10 maçlık periyotta ligin en kötü hücum eden dördüncü takımı oldu. Fakat Deplasmanda evlerine oranla hem daha başarılılar hem de hücumda daha üretkenler. Vucevic’in gelişiyle beraber çemberi savunmakta ilk maçlarında çok zorlandılar. Özetle Warriors son dönemde kötü savunması ve Bulls’un oturmayan kadro yapısıyla yüksek skorlu bir maç izleriz.

TAHMİN: Toplam Sayı 223,5 ÜST
ORAN: 1,48

Utah Jazz – Cleveland Cavaliers

Utah Jazz evinde ligin en başarılı takımı. Sonuç olarak da bu sezon Quinn Synder yönetiminde geçtiğimiz yıllara oranla hücumda çok daha üretkenler. Dolayısıyla ligin en çok üçlük deneyen takımlarının başında yer alırken yayın gerisinden %39.7 isabetle oynuyorlar. Cleveland Cavaliers ise deplasmanda oynadığı 23 maçta sadece 6 galibiyet alabildi. Fakat hücumda oldukça sınırlılar. Deplasmanda oynadıkları son altı karşılaşmada da düşük skor çıktı. İki takım arasından bu sezon oynanan ilk maçı deplasmanda Jazz 30 sayı farkla 117-87 kazanmıştı. Bakıldığında bu maçta da Utah farklı kazanacaktır.

TAHMİN: Utah Jazz Kazanır (-13,5)
ORAN: 1,48

Oklahoma City Thunder – Dallas Maverick

Oklahoma City Thunder son maçında evinde Boston Celtics’e son çeyrekte teslim oldu sonuç ise 111-94. Takımda sakatlığı bulunan Shai Gilgeous-Alexander bu geceki karşılaşmada da oynamayacak. Sonuç olarak da sezonun geride kalan bölümünde genç oyuncuların gelişimlerine önem vermek adına Al Harford’u kullanmayacaklar. Thunder sezonun geride kalan bölümünde oyuncu gelişimine önem verecek. Yeniden yapılanma yılında şu ana kadar Shai Gilegous-Alexander önderliğinde iyi iş çıkardılar. Fakat ellerinde yetene tavanı düşük ve tecrübesiz bir kadro var. Dallas Mavericks ise Luka Doncic ve Porzingis’den yoksun çıktığı son iki maçı kaybetti. Ama Thunder karşısında yıldız isimlerin dönüşüyle beraber handikabı aşarak kazanırlar.

TAHMİN: Dallas Maverick Kazanır (-8,5)
ORAN: 1,42

 


Benzer içerikler