Günün NBA Tahminleri 21 Şubat 2021 Pazar

nba banko maçlar

Gece bülteninde yer alan NBA maçlarında, takımların güncel haberlerini ve oyuncu istatistiklerini inceleyen ekibimiz, bugünün seçimini belirledi. İşte günün NBA tahminleri 21 Şubat:

Günün NBA Tahminleri 21 Şubat

Portland Trail Blazers – Washington Wizards

Portland Trail Blazers sakatlıklara rağmen son altı maçını kazanmayı başardı. Şu anda ligin en formda takımı konumundalar. Damian Lillard ise maç sonlarını oynama becerisiyle ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu bir kez daha ispat etti. Evlerinde bu sezon oynadıkları 13 karşılaşmada 8 galibiyet almayı başardılar. Washington Wizards ise son üç maçını yenmeyi başardı. Deplasmanda bu sezon oynadıkları 12 karşılaşmada 4 galibiyet alabildiler. Son 10 maçlarında 5 galibiyet alırken maç başına 109.2 sayı üretip rakiplerinden 115.8 sayı yediler. Tercihimi sezon boyunca daha istikrarlı oynayan ev sahibi Blazers’dan yana kullanacağım.

TAHMİN: Portland Trail Blazers Kazanır
ORAN: 1,42

Memphis Grizzlies – Phoenix Suns

Memphis Grizzlies son maçında evinde Detroit Pistons’ı Ja Morant’ın 29 sayılık performansıyla 109-95 yenerek üst üste ikinci galibiyetini aldı. 25 maç sonunda 13 galibiyetle batıda dokuzuncu sıradalar. Evlerinde bu sezon oynadıkları 14 karşılaşmada 6 galibiyet alabildiler. Phoenix Suns ise son maçında deplasmanda New Orleans Pelicans’ı Chris Paul’un 19 asistlik performansıyla 132-114 yenerek on sekizinci galibiyetini aldı. Son 10 maçlarında 8 galibiyet alırken ligin en verimli hücum eden sekizinci takımı oldular. Deplasmanda bu sezon oynadıkları 13 karşılaşmadan 8 galibiyet çıkarmayı başardılar. Deplasmanda Memphis Grizzlies karşısında kazanmalarını bekliyorum.

TAHMİN: Phoenix Suns Kazanır
ORAN: 1,45

Chicago Bulls – Sacramento Kings

Chicago Bulls son maçında deplasmanda Philadelphia 76ers’e 112-105 yenilerek iki maçlık galibiyet serisini sonlandırdı. 14 iç saha maçında sadece 5 galibiyet alabildiler. Sacramento Kings karşısında sezonun yedinci back to back maçına çıkacaklar. Şu ana kadar oynadıkları altı back to back maçta iki galibiyet aldılar. Sacramento Kings ise istikrarsız sonuçlar almaya devam ediyor. Üst üste dört maç kazanıp play-in potasına girdikten sonra son beş maçlarını kaybettiler. Beş maçlık mağlubiyet serisinde sezon başından bu yana savunmada yaşadıkları sorunlar yeniden belirgin hale geldi. Hücumu seven iki takımın mücadelesinden aralarındaki ilk maçta olduğu gibi yüksek skor bekliyorum.

TAHMİN: Toplam Sayı 229,5 ÜST
ORAN: 1,52

 


Benzer içerikler